Paslanmaz Su Depolama Tankları - Karaca Metal Paslanmaz

Paslanmaz Su Deposu Özellikleri

PASLANMAZ SU DEPOSU ÖZELLİKLERİ

Suyun sadece depolara kadar sağlıklı olarak getirilmesi yeterli değildir. Aynı şekilde depolarda da muhafaza şartlarının sağlıklı olması gerekmektedir. Depoda muhafaza edilen suyun özelliklerine birçok faktör etki eder. Bunlardan ilki deponun özelliğidir. Deponun belirli aralıklarla mutlaka düzenli olarak dezenfekte edilmesi şarttır.

Aynı zamanda su depoda sürekli sirküle edilerek muhafaza edilmelidir. Suyun niteliğini bozmayacak yapıda malzemelerle kaplanmış olmasına dikkat edilmelidir. Bu anlamda paslanmaz su deposu suyun niteliğini korumasında etkili rol oynayan etmenlerden biridir. Boru içindeki tesisatlar sık sık kontrol edilmeli, sızıntı olup olmadığı eğer varsa gerekli önlemin derhal alınması gerekir.

Ülkemizde çeşitli depo çeşitleri kullanılmaktadır. Çelik, galvaniz, sac, fiber, beton, paslanmaz ve fayans depolar olarak sınıflandırmak mümkündür. Su depolarının fiyatları kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Paslanmaz su deposu fiyatları farklılık göstermekle beraber iyi bir fiyat araştırması yapıldığında uygun fiyatlarla satın alınabilir. Her şeyden önce deponun suyun niteliğini bozmayacak yapıda ve temizlikte olması her zaman en öncelikli durum olmalıdır.

Bulaşıcı hastalıklara neden olan patojen mikroorganizmalar depolar dezenfekte edilmediğinde çok rahat yayılma imkanı bulmaktadırlar. Çünkü su bulaşıcı hastalıklar için en elverişli geçiş ortamı olma özelliğindedir. Suyun sağlıklı ve güvenli bir şekilde insanlara ulaşmasını sağlamak için depoların dezenfektesi asla ihmal edilmemelidir. Bu anlamda depolardan belirli aralıklarla numunelerin alınması ve analiz edilmesi de oldukça önemlidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın