Paslanmaz Su Depoları ve Özellikleri

Paslanmaz Su Depoları ve Özellikleri

Paslanmaz Su Depoları Ve Özellikleri,

 

Paslanmaz su deposu denildiği zaman akla sanayi ürünleri için özel olarak kullanılan paslanmaz tanklar akla gelmelidir. Sıvı olarak üretilen sanayi ürünlerinin taşınması ve muhafazası konusunda bu tür depolar oldukça önemli bir değere sahiptir. Kimya, gıda, güneş enerjisi sistemleri gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Daha yakından bakacak olursak, kimya sektöründe bileşenlerde kullanılan önemli sıvıların bozulmaya uğramdan kalabilmesi için önemlidir. Gıda ve içecek sektöründe ise meyve suyu, süt, zeytinyağı, sirke, maya gibi ürünlerin üretimi yapan firmalar için hem tesislerde hem de tankerler üzerinde bu depolara rastlamak mümkündür. Petrol sanayisi için de ayrıca önemlidir.

Depolama ihtiyacına göre 500 litre ila 40 ton arasında değişen depolar bulabilmek mümkündür. Bu depoların hijyen açısından toz tutmaması önemli bir ürün parametresidir. Bu yüzden kaygan ve pürüzsüz üretilmelidir. Her firma farklı metal işleme teknikleriyle üretim yapmaktadır. Silindirik, dikdörtgen gibi şekillerdeki depolar, piyasada yaygın olarak bulunmaktadır.

Paslanmaz su deposu fiyatları, deponun boyutu, yapım malzemesi türü, kullanım amacı doğrultusunda değişmektedir. Web üzerinden yapabileceğiniz araştırmalarda, birçok farklı depo örnekleri gözükmektedir. 500 litreden daha düşük depolar için 40 $ civarından başlayan fiyatlara rastlanmaktadır. Kullanım amacına göre 30 tonluk bir deponun fiyatı 20000$’a kadar çıkabilmektedir.

Özellikler hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için firmalar ile bu konu ince detaylarına kadar konuşulmalıdır. İhtiyaçlar doğru belirlendiği takdirde doğru ürünü alabileceğiniz yerler kolaylıkla bulunabilmektedir.

 

 

 

Bir cevap yazın