Paslanmaz Çelik Reaktör İmalatı

Karaca Metal olarak Paslanmaz Çelik Reaktör İmalatı Yapıyoruz

Paslanmaz Çelik Reaktörler geniş iç hacme sahip imalatta kullanılan depolardır. Gıda, kozmetik, temizlik ürünleri ve boyaların yanı sıra binlerce alanda reaktörsüz üretim yapılamaz.

Reaktörler çok dayanıklı malzemelerden üretilir. Kaliteli demir ve krom reaktör üretiminde kullanılan ana metallerdir. Çelik demirden elde edilen bir ürün olup krom alaşımlı veya saf olarak reaktör üretiminde kullanılır.

Paslanmaz Reaktörlerin malzeme girişi için kendi yapısına göre dar bir girişi ve malzeme çıkışı için de dar bir çıkışı bulunur. İç hacmi ise çok geniştir. Bu genişlik ürünün hacim ihtiyacı ve işletmenin üretim şekline göre değişir. Büyük tesislerde çok fazla sayıda reaktör aynı anda kullanılmaktadır.

Satılık Paslanmaz Reaktörler çok yüksek basınca ve ısıya dayanıklı olarak üretilirler. Bazılarında santrifüj işlemi de yapılır. Birçok imalat ürünü için basınç ve sıcaklık çok önemli olduğundan bu işlemlerin rahatlıkla yapılmasını sağlayacak kaliteli reaktörler tercih edilir. Paslanmaz özellik ise diğer bir aranan önemli faktördür.

Birçok sıvının karıştırıldığı veya saklandığı reaktörlerde ki paslanma hem ürüne zarar verir hem de işletmeye. Bu bakımdan ancak paslanmaz metallerden reaktörler imal edilir. Ayrıca izolasyon gerektirmeyen bir bütünlüğü olduğundan metal reaktörler çok da kullanışlıdır.

Karaca Metal olarak sac ürünleri konusunda kaliteden hiç bir taviz vermeden üretim yapmaktayız. Paslanmaz reaktör üretiminde de garantili ürünlerimizle Karaca Metal adını daha ileriye taşımak başlıca hedeflerimizden biridir.

 

Bir cevap yazın