Su Depolarının Çeşitleri

Su depolarının çok çeşitli özelliklere sahiptir. Su depolarının kullanım alanları, şekilleri, hacmi ve malzemeleri ile çeşitlenmektedirler.

Şimdi gelelim su depolarının çeşitlerine ve teknik bilgilerine.

Yatay silindirik depolar, dikey depoları dört köşe su depoları veya kimyasal madde depoları olarak 3 farklı şekilde üretilmektedir. Su veya asit depolamada, gıda maddelerinin hazırlanmasında, çeşitli kimyasal maddelerin imalatı, stoklanması ve taşınmasında kullanılan polietilen depolar; 500 litre’den 100.000 litre’ye kadar değişik hacimlerde üretilebilmektedir. İşte bu özelliklere göre kendinize almak istediğiniz su deposunu belirleyebilirsiniz. Tabi su depolarının çok daha fazla çeşidi, üretim malzemesi vs. mevcuttur. Bu malzemeler ve seçenekler arasından kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Dünyada kullanılan çok farklı su deposu çeşidi vardır. Tabi buna istinaden kullanılan çok farklı malzemelerde mevcuttur.

Size gerçek bir sır verelim mi? KARACA paslanmaz depoları aynı sektörde yer alan diğer malzemelerle kıyaslandığında, asit, petrol, yağ, endüstriyel kimyasallara karşı çok daha yüksek dayanım özelliklerine sahiptir.KARACA paslanmaz depoları zorlu dış ortam şartları altında sorunsuz kullanılabilir. Kimyasal olarak tepkimelere girmemesi nedeniyle GRP paneller korozyona uğramadığı gibi yüksek sıcaklık, nem ve tuzdan etkilenmez. Plastik ve diğer metallere karşı ekonomik bir alternatiftir.

Gelelim Su depolarımızın özellik ve içeriklerine;

  • Su depolarımız gıda tüzüğüne uygun AISI 304 – 316 kalite paslanmaz çelik sacdan imal edilmektedir.
  • Su depolarımız belirtilen yerde ihtiyacı karşılayacak tonajda imal edilmektedir.
  • Su depolarımız argon kaynakla imal edilmekte, bu nedenle paslanma yapmamaktadır.
  • Konulacak depolar birden fazla olursa birbirine paralel olarak bağlanarak kullanılır.
  • Su depolarının altında hidrofor bağlantısı, temizlik için tahliye çıkışları yapılarak imal edilmektedir.
  • Üst seviye elektrodu: Depoda su bittiğinde hidrofor motorunu otomatik olarak durdurur.
  • Merdiven

 

Bir cevap yazın