En Sağlıklı Su Depoları Ve Su Tankları Özellikleri

En Sağlıklı Su Depoları Ve Su Tankları Özellikleri

En Sağlıklı Su Depoları Ve Su Tankları Özellikleri

Suya olan ihtiyaç sürekli arttığı için suyu depolamak için su depoları ve su tanklarına ihtiyaç duyulmaktadır. Su depolama tankı ve su deposu suyu uzun süre muhafaza etmektedir. Su tankı toprak üstünde kullanılabileceği gibi toprak içine gömülerek de kullanılabilmektedir. Su tankı denilen toprak içine gömülen tanklarda günümüzde fazla miktarda kullanılmaktadır.

 

 Su depolarının genel özellikleri nelerdir?

– Su depoları kullanımı için polyester ve polietilen hammaddeden üretilen depoları tercih ediniz.

– polyester ve polietilen su depoları kullanılan malzemenin sağlamlığı nedeni ile daha kullanışlıdır.

– polyester ve polietilen su depoları her hangi bir arızaya karşılık tamir imkânı bulunmakta olup arızalanan yer tamir edilerek uzun yıllar kullanım sağlamaktadır.

– polyester ve polietilen su depoları kesinlikle güneş ışığı geçirmemektedir.

– polyester ve polietilen su depoları temizleme işlemlerinin zamanında yapılması sonucu kesinlikle depo içlerinde her hangi bir yosunlaşma yaşanmaz.

 

Su depolarının kullanım şekli nasıl olmalıdır?

 

Su depoları farklı şekillerde üretilmektedir. Bakır, çelik, krom, demir, plastik, polyester, polietilen gibi. Fakat su depolarının en sağlıklı kullanımları polyester ve polietilen su depolarıdır. Bu su depolarını uzun yıllar kullanmak için kullanım alanlarının iyi şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir. Su deposunun konulacağı zemin mutlaka düz olmalıdır. Yamaç bir yerde kullanacak olsanız bile zemini mutlaka beton kullanarak düz bir hale getirmelisiniz. Su depolarının ayak ya da alt düz kısımları mutlaka zemine temas etmesi gerekmektedir. Aksi durumlarda su deposu devrilebilir.

 

Su depolarının mutlaka bağlantı girişleri, kapak kısımları sağlamlaştırılmalıdır. Su depolarının içleri dolu iken kesinlikle sallanmamalı, yerinden oynatılmamalıdır. Su depolarının üzerlerine kesici, delici malzemeler konulmamalıdır. Oluşabilecek her hangi bir sızma karşılığında mutlaka üretici firma ile irtibat sağlanmalıdır. Paslanmaz Su Deposundan uzun yıllar verim almak için bakımlarını ve temizliklerini mutlaka zamanında yapmalısınız.

Bir cevap yazın